Jdi na obsah Jdi na menu
 Tento text vznikl jako odpověď na email jedné holčiny. Na své stránky jsem ho přidala pouze informativně, aby jste věděli kde hledat informace. Moje stránky neslouží k získání všeobecných a ucelených vědomostí o potkanech, takových stránek je již dost (odkazy uvedené v textu níže) a já nemám takové zkušenosti a znalosti, abych je mohla vytvořit. Všem budoucím zájemcům o toto zvíře doporučuji- ptejte se, čtěte, informujte se - pak získáte skvělého a milého mazlíčka.


Taky bych měla ráda potkánka, nevíš kde se dá sehnat a za kolik?

Ahoj, potkánek se dá sehnat úplně jednoduše buďto ve zverimexu (ale to
nedoporučuji neb ochočování trvá dlouho a potkyš může být nějak skrytě nemocný)
nebo v chovatelské stanici.
Potkan z chovatelské stanice může být buď s výpisem
předků (Výpis předků u potkyše znamená asi to co znamená u psů když je pes po papírových rodičích, ale bez papírů. Koupit si potkyška s VP od dobře známé a spolehlivé CHS znamená, že získáš v pohodě miláčka jenž bude nejspíš hodný ochočený a vymazlený bez zdravotních problémů, ale pozor existují bohužel i lidé co tvrdí jak mají hodná ochočená a vymazlená mimi po perfektních rodičích a zdravá- přitom přesný opak může být pravdou chov VP nikdo nekontroluje neboť nespadá pod klub, zaštiťující organizaci vydávající PP a tudíž si do VP každý může psát co chce a se svými miminky nakládat jak chce- tedy i špatně a nezodpovědně) a nebo mimi s Průkazem Původu a takový potkánci jsou dle mého nejlepší neb na chovatelskou stanici se můžeš přeptat a dopředu budeš vědět, že tvůj potkánek je z dobrých podmínek, zdraví a ochočený. Navíc potkány s PP lze užít dále do chovu- tedy na výstavy a miminka.
Doporučuji si zjistit info o potkanech na http://www.bebecha.wz.cz,  http://www.theblackhole.estranky.cz a potom doporučuji obě naše velké potkaní diskuze http://www.kralici.cz/potkani/ (spíše odborná diskuze o chovu potkanů, také je zde dobré se přeptat na svou vybranou chovatelskou stanici) a pak http://www.potkani-forum.keep.cz (velice příjemná diskuze milovníků potkanů jenž vždy rádi poradí a jsou velice přátelští, je velice přehledná a je v pohodě odtud čerpat informace na své otázky).
Co se týče ceny-odvíjí se od ,,kvality " potkana. Může být od zadarmo až po pět set korun, možná i víc. Běžná cena ze miminko s PP je kolem 200-300 korun. Mimi s výpisem předků by měla být teoreticky levnější než papírová. Cenu může ovlivnit- barva potkánka,pohlaví, pravidelnost znaků, typ srsti, kvalita rodičů, velikost atd. Třeba potkánek v barvě americká modrá s dokonalými znaky třeba spotted capped a downunder, dumbo ušima a srstí Velveteen, po rodičích nepříbuzných a importovaných ze zahraničí tak by mě ani cena přes pětiset korun nepřekvapila.
Ale jinak černého nebo třeba aguti potkánka s pokaženým
znakem třeba trochu uhlou lysinkou jako má Arw seženeš třeba za 50, 100, 150 korun, ale i jiné barvy a znaky. Záleží hlavně na majiteli a momentální ,,módě"


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SUPER!!!!!!!!!!!

(Terezie Felnerová, 24. 4. 2008 15:02)

Tvoje stranka je fakt super.

re: vim kde

(Katka Arwen, 20. 11. 2007 14:07)

Nevím zda to má být vtipné ironické či pouze konstatování- každopádně s tím jakékoliv si dovolím nesohlasit, zkuste mi donést long hair fawna s blazedem a berkshire z intersparu. A s tím zalevno- nejlevněj se dají sehnat když je někdo rozdává na ifauně ;-).....ovšem o tomhle můj příspěvek nebyl

vim kde

(iva cerna, 17. 11. 2007 12:07)

v intersparu maj jaky koliv a za levno